ANUNȚ IMPORTANT

Direcţia Sanitară Veterinară şi pentru Siguranţa Alimentelor Giurgiu vă informează că, în perioada 10 august 2022 – 15 august 2022, în intervalul orar 05:00-10:00, Giurgiu Servicii Publice S.A. va efectua operațiuni de combatere a insectelor dăunătoare din aria administrativ-teritorială a municipiului Giurgiu (intravilan și extravilan), pe cale aeriană și la sol cu produse biocide omologate de Ministerul Sănătății, acestea aplicându-se cu respectarea prevederilor legale de protecție a mediului, a sănătății și securității populației.
Produsele biocide folosite pot avea efecte toxice asupra familiilor de albine, ceea ce impune ca pe întreaga perioadă de desfășurare a acțiunilor de dezinsecție apicultorii să ia măsurile necesare de protejare a albinelor, prin închiderea sau îndepărtarea stupilor.
Pentru informații suplimentare va puteți adresa Direcției Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Giurgiu, șos.București nr.72.
E-mail: office-giurgiu@ansva.ro

Ultima modificare: 08.08.2022 – 12:15 de către Administrator